Comparing Prices?
Our price comparison keeps tabs on our competitors' prices, enabling you to get the best deal.
| Retailer | Price |
|---|---|
| CS Suppliers Ltd | £329.00 ▼ |
| Amazon UK | £329.00 ▲ |
| Marks Electrical | £329.00 ▲ |
| Buy it Direct | £329.00 ▲ |
| Donaghy Bros | £329.00 ▲ |
| RDO | £329.00 ▲ |
| Peter Tyson | £329.00 ▲ |
| Currys | £330.00 ▲ |
| AO | £330.00 ▲ |
| Very | £499.00 ▲ |
























The Beko CEG7304X Bean to Cup Fully Automatic Espresso Machine is a sleek and stylish addition to any kitchen. With its integrated milk jug, you can easily create a variety of coffee drinks with just the touch of a button.
Key features of the Beko CEG7304X include:
- Integrated milk jug for easy frothing
- Bean to cup functionality for freshly ground coffee every time
- Adjustable settings for coffee strength and temperature
- Large water tank capacity
- Easy-to-use control panel with LCD display
- Removable drip tray for easy cleaning
| Brands | Beko |
|---|---|
| GTIN | 8690842599514 |
| Model Number | CEG7304X |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Drinks Maker |
| Colour | Silver |
| Warranty Information | customers must register the guarantee within 90 days via beko.co.uk/register or phone 0800 497 0732 |
| Weight | 9.9 kg |
| Water Tank Capacity | 2 L |
| Shipping Width | 48.8 cm |
| Shipping Weight | 12.9 kg |
| Shipping Depth | 32.3 cm |
| Shipping Height | 40.6 cm |
| Control Type | Touch |
| Depth | 40.5 cm |
| Additional Information | Colour Touch Control Display, Integrated Milk Jug, 10 Preset Coffee Options, Dual Nozzle, Whole beans or Ground Coffee |
| Coffee Type Used | Ground |
| Maximum Pump Pressure | 19Bar |
| Key Feature 1 | Colour Touch Control Display |
| Key Feature 2 | Integrated Milk Jug |
| Key Feature 3 | 10 Preset Coffee Options |
| Features | Colour Touch Control Display, Integrated Milk Jug, 10 Preset Coffee Options |
| Grinder | Yes |
| Product Range | Bean To Cup Drinks Makers |
| Width | 27.5 cm |
| Height | 34 cm |
| Product Dimensions | 34cm x 27.5cm x 40.5cm |


