Comparing Prices?
Our price comparison keeps tabs on our competitors' prices, enabling you to get the best deal.
| Retailer | Price |
|---|---|
| CS Suppliers Ltd | £389.00 ▼ |
| Donaghy Bros | £389.00 ▲ |
| Amazon UK | £399.00 ▲ |
| Currys | £399.00 ▲ |
| AO | £399.00 ▲ |
| John Lewis | £399.00 ▲ |
| Marks Electrical | £399.00 ▲ |
| Buy it Direct | £399.00 ▲ |
| Bosch UK | £399.00 ▲ |
| RDO | £399.00 ▲ |


















| Value class | Series 4 |
|---|---|
| Brands | Bosch |
| GTIN | 4242005465583 |
| Colour | White |
| Energy Rating | A+ |
| Model Number | HQA534BW3B |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Oven |
| Colour | White |
| Net Main Oven Capacity | 71 L |
| Number of Ovens | Single |
| Number of Shelves | 3 |
| Type of Grill/Griddle | Full width, Electric, Hot air grilling |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Weight | 36.5 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Shipping Weight | 38.5 kg |
| Shipping Depth | 69 cm |
| Shipping Height | 67.5 cm |
| Control Type | Dial |
| Depth | 54.8 cm |
| Interior Light Type | Yes |
| Installation Type | Hard Wired |
| Key Feature 4 | Streamlined design ? Complements modern kitchens |
| Key Feature 1 | Hotair Steam mode ? Perfect moisture balance |
| Key Feature 2 | 3D Hotair system ? Even heat on all shelves |
| Key Feature 3 | Energy-efficient A+ rating ? Save on power |
| Electronic Clock/Timer | Electronic/Programmable |
| Features | Hotair Steam mode ? Perfect moisture balance, 3D Hotair system ? Even heat on all shelves, Energy-efficient A+ rating ? Save on power, Streamlined design ? Complements modern kitchens |
| Product Range | Single Ovens |
| Width | 59.4 cm |
| Display Screen Type | LED |
| Height | 59.5 cm |
| Amp Rating | 13 |
| Product Dimensions | 59.5cm x 59.4cm x 54.8cm |



