Comparing Prices?
Our price comparison keeps tabs on our competitors' prices, enabling you to get the best deal.
| Retailer | Price |
|---|---|
| CS Suppliers Ltd | £299.00 ▼ |
| Amazon UK | £299.00 ▲ |
| Currys | £299.00 ▲ |
| AO | £299.00 ▲ |
| John Lewis | £299.00 ▲ |
| Marks Electrical | £299.00 ▲ |
| Buy it Direct | £299.00 ▲ |
| Donaghy Bros | £299.00 ▲ |
| Bosch UK | £299.00 ▲ |
| RDO | £299.00 ▲ |
















| Value class | Series 2 |
|---|---|
| Brands | Bosch |
| GTIN | 4242005425143 |
| Colour | White |
| Energy Rating | E |
| Model Number | KTR15NWEAG |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Undercounter Fridge |
| Colour | White |
| Noise Level | 39 dB |
| Net Total Capacity | 134 L |
| Net Refrigerator Capacity | 134 L |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Weight | 26.1 kg |
| Shipping Width | 58 cm |
| Shipping Weight | 28 kg |
| Shipping Depth | 59 cm |
| Shipping Height | 88.3 cm |
| Depth | 58 cm |
| Additional Information | Right hinged door, door reversible |
| Climate Class | SN/T |
| Installation Type | Freestanding |
| Key Feature 4 | Safety Glass Shelves ? durable support for organised storage |
| Key Feature 1 | Door Open Alarm ? prevents energy loss and spoilage |
| Key Feature 2 | MultiBox Compartment ? prolongs freshness of produce |
| Key Feature 3 | LED Interior Light ? enhances visibility inside fridge |
| Features | Door Open Alarm ? prevents energy loss and spoilage, MultiBox Compartment ? prolongs freshness of produce, LED Interior Light ? enhances visibility inside fridge, Safety Glass Shelves ? durable support for organised storage |
| Colour Group | White |
| Product Range | Under Counter Larder Fridges |
| Width | 56 cm |
| Height | 85 cm |
| Width (cm) | 55 |
| Product Dimensions | 85cm x 56cm x 58cm |



