Comparing Prices?
We aim to price match any product against any other retailer, online or in store. We also aim to match discount codes.












| Place Setting | 14 |
|---|---|
| Cutlery basket | Yes |
| Brands | Indesit |
| Width (cm) | 60 |
| GTIN | 8050147662793 |
| Colour | Silver |
| Energy Rating | E |
| Model Number | D2FHK26SUK |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Dishwasher |
| Colour | Silver |
| Programmes | Eco, Intensive, Mixed, Fast&Clean 28', Pre-Wash, Push&GO |
| Rinse Aid Indicator | No |
| Salt Indicator - Light | Yes |
| Noise Level | 46 dB |
| Number of Temperature Settings | 3 |
| Place Setting Capacity | 14 |
| Weight | 43.1 kg |
| Water Consumption | 9.5 L |
| Shipping Width | 62.5 cm |
| Shipping Weight | 44.9 kg |
| Shipping Depth | 67.5 cm |
| Shipping Height | 91 cm |
| Control Type | Electronic |
| Depth | 59 cm |
| Child Lock | Yes |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 85 cm |
| Key Feature 1 | Push&Go technology |
| Key Feature 2 | Fast&Clean cycle |
| Key Feature 3 | Half Load option |
| Features | Push&Go technology, Fast&Clean cycle, Half Load option |
| Drying Technology | Manual |
| Half Load Supported | No |
| Product Dimensions | 85cm x 60cm x 59cm |



