Comparing Prices?
We aim to price match any product against any other retailer, online or in store. We also aim to match discount codes.






































| Brands | INDESIT |
|---|---|
| GTIN | 8050147593592 |
| Colour | Inox |
| Energy Rating | A |
| Model Number | ID67V9HCXUK |
| Discontinued Status | expired |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Double Cooker |
| Colour | Stainless Steel |
| Removable Door | Yes |
| Number of Cooking Elements | 4 |
| Net Top Oven Capacity | 49 L |
| Net Main Oven Capacity | 77 L |
| Oven Type | Fan |
| Oven Accessories | 1 Grid |
| Number of Ovens | 2 |
| Number of Shelf Positions | 5 |
| Weight | 75 kg |
| Shipping Width | 70 cm |
| Shipping Weight | 78 kg |
| Secondary Oven Features | Conventional, Bottom, Half Grill, Grill |
| Secondary Oven Type | Electric |
| Shipping Depth | 70 cm |
| Shipping Height | 99.4 cm |
| Control Type | Mechanical and Electronic |
| Cooking Element 4 Power | 1.2 |
| Cooking Element 3 Power | 1.8 |
| Cooking Element 1 Power | 1.2 |
| Cooking Element 2 Power | 2.3 |
| Depth | 60 cm |
| Interior Light Type | Halogen |
| Hob Element Type | Ceramic |
| Height (cm) | 90 cm |
| Main Oven Type | Fan |
| Levelling Legs | Yes |
| Key Feature 1 | 77L capacity |
| Key Feature 2 | Catalytic liners |
| Key Feature 3 | Click&Clean |
| Main Oven Features | Catalytic Main Oven |
| Energy Efficiency Class (Main Oven) | A |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Energy Efficiency Class (Secondary Oven) | A |
| Features | 77L capacity, Catalytic liners, Click&Clean |
| Product Dimensions | 90cm x 60cm x 60cm |


