Comparing Prices?
Our price comparison keeps tabs on our competitors' prices, enabling you to get the best deal.
| Retailer | Price |
|---|---|
| CS Suppliers Ltd | £689.00 ▼ |
| Donaghy Bros | £689.00 ▲ |
| Marks Electrical | £749.00 ▲ |
| RDO | £749.00 ▲ |




















| Brands | Liebherr |
|---|---|
| GTIN | 4016803154051 |
| Colour | Silver |
| Energy Rating | C |
| Model Number | CNDGC 5203 |
| Promotional Offers | Top Picks |
| Product Category Group | MDA |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Colour | Grey |
| Noise Level | 35 dB |
| No. Refrigerator Shelves | 4 |
| Net Total Capacity | 330 L |
| Net Refrigerator Capacity | 227 L |
| Net Freezer Capacity | 103 L |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Number of Refrigerator Crispers | 2 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Weight | 70.3 kg |
| Shipping Width | 62.3 cm |
| Shipping Weight | 75.3 kg |
| Shipping Depth | 77.2 cm |
| Shipping Height | 192.7 cm |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 20 hr |
| Star Rating | 4 |
| Split | 60/40 |
| Door Alarm | Yes |
| Door Handles | Recessed |
| Depth | 67.5 cm |
| Defrost Type | No Frost |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Key Feature 4 | Whisper-quiet operation ? Minimises kitchen noise |
| Key Feature 1 | EasyFresh-Safe ? Keeps produce fresher longer |
| Key Feature 2 | NoFrost technology ? Eliminates freezer defrosting |
| Key Feature 3 | DuoCooling system ? Prevents odour mixing |
| Features | EasyFresh-Safe ? Keeps produce fresher longer, NoFrost technology ? Eliminates freezer defrosting, DuoCooling system ? Prevents odour mixing, Whisper-quiet operation ? Minimises kitchen noise |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 10 kg |
| Colour Group | Silver/Grey |
| Product Range | Freestanding Fridge Freezers |
| Width | 59.7 cm |
| Display Screen Type | Touch Screen |
| Height | 185.5 cm |
| Width (cm) | 60 |
| Manufacturer Guarantee | 10 Years |
| Defrost Type | Frost Free |
| Product Dimensions | 185.5cm x 59.7cm x 67.5cm |
Liebherr CNDGC5203 60/40 Grey No Frost Fridge Freezer
✓ In Stock



