Comparing Prices?
Our price comparison keeps tabs on our competitors' prices, enabling you to get the best deal.
| Retailer | Price |
|---|---|
| CS Suppliers Ltd | £949.00 ▼ |
| Electrical discount UK | £949.00 ▲ |
| Amazon UK | £999.00 ▲ |
| Currys | £999.00 ▲ |
| AO | £999.00 ▲ |
| John Lewis | £999.00 ▲ |
| Argos UK | £999.00 ▲ |
| Marks Electrical | £999.00 ▲ |
| Buy it Direct | £999.00 ▲ |
| Donaghy Bros | £999.00 ▲ |
| RDO | £999.00 ▲ |
| Peter Tyson | £999.00 ▲ |
















| Value class | N70 |
|---|---|
| Brands | Neff |
| GTIN | 4242004265924 |
| Colour | Graphite |
| Energy Rating | A+ |
| Model Number | B54CR71G0B |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Built in Oven |
| Colour | N/A |
| Net Main Oven Capacity | 71 L |
| Oven Lining Type - Back | Pyrolytic |
| Oven Lining Type - Sides | Pyrolytic |
| Number of Ovens | Single |
| Number of Shelves | 3 |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 40 kg |
| Shipping Width | 66 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Weight | 42.6 kg |
| Shipping Depth | 69 cm |
| Shipping Height | 67 cm |
| Control Type | Touch |
| Display Type | LED |
| Depth | 54.8 cm |
| Interior Light Type | LED |
| Height (cm) | 59.5 cm |
| Keep Warm Function | Yes |
| Key Feature 1 | Slide&Hide door |
| Key Feature 2 | CircoTherm technology |
| Key Feature 3 | Full Touch TFT display |
| Electronic Clock/Timer | Yes |
| Features | Slide&Hide door, CircoTherm technology, Full Touch TFT display |
| Product Dimensions | 59.5cm x 59.6cm x 54.8cm |
| Capacity (Liters) | 71 |
Neff B54CR71G0B 60cm Slide and Hide Built In Electric Single Oven
Awaiting Stock, please call 02890 241181 for availability



