Comparing Prices?
Our price comparison keeps tabs on our competitors' prices, enabling you to get the best deal.
| Retailer | Price |
|---|---|
| CS Suppliers Ltd | £994.00 ▼ |
| Donaghy Bros | £994.00 ▲ |
| RDO | £1,030.00 ▲ |
| Peter Tyson | £1,069.00 ▲ |
| Amazon UK | £1,099.00 ▲ |
| Currys | £1,099.00 ▲ |
| AO | £1,099.00 ▲ |
| John Lewis | £1,099.00 ▲ |
| Argos UK | £1,099.00 ▲ |
| Marks Electrical | £1,099.00 ▲ |
| Buy it Direct | £1,099.00 ▲ |














The Neff C24MR21N0B Compact Oven with Microwave is the perfect addition to any kitchen, offering the convenience of a microwave with the functionality of a traditional oven. With a sleek design and advanced features, this compact oven is sure to impress.
Key features include:
- 2-in-1 functionality with oven and microwave capabilities
- Easy-to-use touch control panel for simple operation
- 14 cooking functions for versatile meal preparation
- Compact design ideal for smaller kitchens or as a secondary oven
- Child lock feature for added safety
| Value class | N70 |
|---|---|
| Brands | Neff |
| GTIN | 4242004270386 |
| Colour | S/Steel |
| Model Number | C24MR21N0B |
| Product Category Group | White Goods |
| Colour | Stainless Steel |
| Microwave Type | Built-in microwaves |
| Microwave Power | 900 W |
| Microwave Capacity | 45 L |
| Oven Type | Conventional |
| Oven Accessories | 1 x Combination Grid, Universal Pan |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 32.8 kg |
| Shipping Width | 67 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Weight | 35.1 kg |
| Shipping Depth | 68 cm |
| Shipping Height | 53 cm |
| Control Type | Touch Control |
| Depth | 54.8 cm |
| Cavity Material | Enamel Anthractie |
| Key Feature 4 | Full Touch TFT display |
| Key Feature 1 | Inverter technology |
| Key Feature 2 | HomeConnect ready on WLAN |
| Key Feature 3 | Microwave function |
| Features | Inverter Technology, HomeConnect ready on WLAN, Microwave function, Full Touch TFT display |
| Colour Group | Stainless Steel |
| Product Range | Built In Ovens |
| Width | 59.6 cm |
| Height | 45.5 cm |
| Product Dimensions | 45.5cm x 59.6cm x 54.8cm |


