Comparing Prices?
Our price comparison keeps tabs on our competitors' prices, enabling you to get the best deal.
| Retailer | Price |
|---|---|
| CS Suppliers Ltd | £420.00 ▼ |
| Donaghy Bros | £420.00 ▲ |
| Amazon UK | £449.00 ▲ |
| Currys | £449.00 ▲ |
| AO | £449.00 ▲ |
| John Lewis | £449.00 ▲ |
| Argos UK | £449.00 ▲ |
| Marks Electrical | £449.00 ▲ |
| Buy it Direct | £449.00 ▲ |
| Very | £449.00 ▲ |
| RDO | £449.00 ▲ |




















| Place Setting | 13 |
|---|---|
| Cutlery basket | Yes |
| Value class | N30 |
| Brands | Neff |
| GTIN | 4242004282853 |
| Energy Rating | D |
| Model Number | S153HTX02G |
| Promotional Offers | Win26 |
| Construction type | Built-in |
| Length of electrical supply cord | 175.0 cm |
| Width of the product | 598 mm |
| Height of the product | 815 mm |
| Depth of the product | 550 mm |
| Height of the packed product | 880 mm |
| Width of the packed product | 660 mm |
| Depth of the packed product | 670 mm |
| Net weight | 29.0 kg |
| Gross weight | 32.2 kg |
| Product Image | 24389102_S153HTX02G_STP_def.jpg |
| Depth with open door 90 degree | 1150 mm |
| USP information 1 | <strong>Info Light – A light projected onto the floor shows you that the dishwasher is in operation.</strong> |
| USP information 2 | <strong>Chef 70°C – The pro programme that vanishes stubborn residues.</strong> |
| USP information 3 | <strong>Extra Dry: for difficult-to-dry loads select the extra drying option</strong> |
| USP information 4 | <strong>Favourite – Easily access your favourite settings or programmes.</strong> |
| USP text indicating a statement of the main highlight or highlights of the product. | The dishwasher indicates when it's running and offers a favourite button for customised settings. |
| Electrical connection rating | 2400 W |
| Installation type | Full-integrated |
| Is this appliance intended to be built-in | Yes |
| USP information 5 | <strong>Home Connect – Add your dishwasher to your home network and enjoy the infinite possibilities of connected services</strong> |
| Automatic programmes | Yes |
| Capability of wireless communication | Yes, embedded |
| Communication Technology used | wifi |
| Drying system | Heat exchanger |
| Number of different wash temperatures | 5 |
| Number of programmes | 5 |
| Basket with handle | Top basket |
| Column installation | Yes |
Neff S153HTX02G N 30, Fully-Integrated Dishwasher, 60 Cm
✓ In Stock




