Comparing Prices?
We aim to price match any product against any other retailer, online or in store. We also aim to match discount codes.










Introducing the Siemens TF303G07 Bean to Cup Fully Automatic Freestanding Coffee Machine in a sleek Inox Silver Metallic finish. This high-quality coffee machine offers a convenient and customizable brewing experience for coffee enthusiasts.
Key Features:
- One-touch bean to cup functionality for freshly ground coffee
- Adjustable coffee strength and temperature settings for a personalized brew
- Integrated milk frother for lattes, cappuccinos, and other specialty drinks
- Large water reservoir and bean container for fewer refills
- Intuitive display panel for easy navigation and programming
| Brands | Siemens |
|---|---|
| GTIN | 4242003930472 |
| Model Number | TF303G07 |
| Discontinued Status | expired |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Coffee Machine |
| Colour | Inox |
| Power Consumption | 1300 W |
| Warranty Information | to register the warranty, please call 0800 519 2116 |
| Weight | 7 kg |
| Shipping Width | 30.5 cm |
| Shipping Weight | 8 kg |
| Shipping Depth | 40.5 cm |
| Shipping Height | 47.5 cm |
| Control Type | Button |
| Depth | 43.3 cm |
| Key Feature 1 | iAroma system |
| Key Feature 2 | ceramDrive technology |
| Key Feature 3 | 5 coffee options |
| Features | iAroma system, ceramDrive technology, 5 coffee options |
| Product Range | Bean To Cup Drinks Makers |
| Width | 25.1 cm |
| Height | 38.3 cm |
| Product Dimensions | 38.3cm x 25.1cm x 43.3cm |


